Criminal Minds
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


RPG ~~
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Let it be

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Malton Andrew

Malton Andrew


Mesaje : 140
Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 29

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:50 pm

-Uneori... nu tot timpul am inspirație, iar ceea ce vedeți aici, e dovada!
Potrivesc apa pentru baie, lăsând-o apoi să curgă în cadă. În tot acest timp Cabo se plimbă dintr-o încăpere în alta. Am ieșit din baie, apropiindu-mă de ușa baiei, privindu-i pe cei doi.
-Ok, dar voi ce faceți? Fiecare îmi inspectați un domeniu? îi întreb pe cei doi, ciufulindu-mi părul și dându-mi seama că imediat ce termin cu Cabo, aș urba eu la baie.
Sus In jos
Bilbo Lance

Bilbo Lance


Mesaje : 534
Data de înscriere : 21/11/2010

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:53 pm

Mi-am ridicat privirea cand am auzit vocea baiatului mai aproape.
-Sa stii ca desenele is foarte reusite. Spun zambind. Mai ai cateva scapari pe ici pe colo, dar is bune. Ii spun luand si o foaie cu versuri.
Sus In jos
Amor N. Hilton

Amor N. Hilton


Mesaje : 176
Data de înscriere : 22/11/2010

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:53 pm

Aha, spun absenta continuand sa citesc versurile. Cand am nevoie de melodii pentru job, la tine vin, asta e clar, spun razand si il privesc zambind dulce.
Sus In jos
Malton Andrew

Malton Andrew


Mesaje : 140
Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 29

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:58 pm

-Mul... țumesc?! îi privesc lung timp de câteva clipe, tresărind apoi și intrând în baie, oprind apa.
-Cabo! La băiță baiatu' . strig cățelul pe nume, acesta făcându-și apariția în baie imediat, sărind în cadă direct. Cam ciudat pentru un câine normal, ce ar trebuii să urască apa.


Ultima editare efectuata de catre Malton Andrew in Mar Noi 23, 2010 12:03 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Bilbo Lance

Bilbo Lance


Mesaje : 534
Data de înscriere : 21/11/2010

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 23, 2010 12:00 am

Dupa ce aud pleoscaitura produsa de catel cand a intrat in apa ma ridic de jos si las hartiile pe podea. Intru in baie si-mi dau jos tricoul, care oricum era cam ud.
-Asa. Cu ce te ajut? Il intreb zambind, apropiindu-ma de cada.
Sus In jos
Malton Andrew

Malton Andrew


Mesaje : 140
Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 29

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 23, 2010 12:05 am

Nici nu-l privesc pe acesta, că și mă pusesem pe treabă.
-Șamponul... te rog. întind o mână spre Lance, așteptând să-mi dea șamponul, cu cealaltă mână ținându-l pe Cabo ce era cam jucăuș și nu stătea locului.
Sus In jos
Bilbo Lance

Bilbo Lance


Mesaje : 534
Data de înscriere : 21/11/2010

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 23, 2010 12:06 am

M-am intins spre sampon si i l-am inmanat.
-Il tin eu cat il dai tu cu sampon. Ii spun punandu-mi mainile pe corpul cainelui, facandu-l sa nu se mai miste.
Sus In jos
Malton Andrew

Malton Andrew


Mesaje : 140
Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 29

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 23, 2010 12:17 am

Îl privesc cu coada ochiului, schițând un zâmbet tâmb. Mă îndepărtez puțin de cadă, țintindu-l insistent cu privirea pe lance.
-Credeam că ți-e frică de Cabo! La cum ai apărut aici, nu prea se mai vede asta. chicotesc încet, lăsându-mă în genunchi și punându-mi șampon în palme, dând apoi pe blana cățelului, începând deja să se facă destulă spumă.


Ultima editare efectuata de catre Malton Andrew in Mar Noi 23, 2010 12:19 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Bilbo Lance

Bilbo Lance


Mesaje : 534
Data de înscriere : 21/11/2010

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 23, 2010 12:19 am

-Pai inainte imi era frica, pentru ca m-a fugarit in parc, dar acum e dulce si cuminte asa ca nu-mi mai e frica de el. Spun zambind, tinand cainele pentru a nu incepe sa se foiasca iarasi. Oricum mereu mi-au placut cateii. Spun vesel.
Sus In jos
Malton Andrew

Malton Andrew


Mesaje : 140
Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 29

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 23, 2010 12:25 am

-Am înțeles. replic către acesta, atenția fiindu-mi toată asupra Cabo, ce pare că vrea să scape cât mai repede din cadă. dacă la început i-a plăcut, acum parcă nu știe cum să scape cât mai repede.
Sus In jos
Bilbo Lance

Bilbo Lance


Mesaje : 534
Data de înscriere : 21/11/2010

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 23, 2010 12:25 am

-Stii? Ai putea sa te grabesti? Nu-s asa de puternic si daca Cabo se va impinge mai tare in labe sigur imi scapa. Spun caci simteam cum catelul incerca sa se ridice.
Sus In jos
Malton Andrew

Malton Andrew


Mesaje : 140
Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 29

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 23, 2010 12:29 am

Mă bosumflez și-l privesc printre gene, luând în pumni apă și spumă, stropindu-l pe Lance.
-Na poftim! Am terminat! am exclamat de parcă nu s-ar fi întâmplat nimic, ridicându-mă de lângă cadă și privind câinele ce mai trebuia doar șters.
Sus In jos
Bilbo Lance

Bilbo Lance


Mesaje : 534
Data de înscriere : 21/11/2010

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 23, 2010 12:31 am

Am tresarit cand m-a stropit cu apa. Aha, deci avea chef de joaca, bine. Cum catelul era gata, i-am dat drumul si m-am aplecat putin spre cada. Am luat in pumni apa si spuma si repede am aruncat-o pe Andy.
-Il stergi tu sau eu? Intreb facand ca el, prefecandu-ma ca nu s-a intamplat nimic.
Sus In jos
Malton Andrew

Malton Andrew


Mesaje : 140
Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 29

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 23, 2010 12:34 am

-Dă-mi voie să-l... mă aplec spre cățel cu un prosop pentru al șterge, dar imediat ce ajung să-l înfășor în prosop, îl împing pe lance astfel încât să cadă în cadă. Mă ridic brusc, privindu-l, deloc amuzat.
-Scuze... vina mea. îmi cer scuze, comportându-mă normal, de parcă nu ar fi fost cu bună știință.
Sus In jos
Bilbo Lance

Bilbo Lance


Mesaje : 534
Data de înscriere : 21/11/2010

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 23, 2010 12:36 am

Nu eram atent la baiat, caci ma uitam prin baie, cand deodata am fost impins in apa. Am inchis ochii repede, dar am luat cateva guri de apa si nu avea gust bun. Raman in fund in apa, scotandu-mi capul din aceasta, privindu-l pe baiat.
-Nu-i nimic. Zambesc. Ma ajuti? Il intreb intinzandu-i mana.
Sus In jos
Malton Andrew

Malton Andrew


Mesaje : 140
Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 29

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 23, 2010 12:39 am

-Sigur. răspund acestuia, cam naiv ce-i drept, dar chiar părea că mă crede. Las prosopul în jurul lui Cabo, întinzând apoi o mână lui lance, astfel încât să se ridice din cadă.
Sus In jos
Bilbo Lance

Bilbo Lance


Mesaje : 534
Data de înscriere : 21/11/2010

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 23, 2010 12:40 am

Il prind de mana si zambesc inocent.
-Scuze. Ii spun si imediat il trag si pe el in apa. Vina mea! Spun zambind inocent, ridicandu-ma din cada.
Oftez cand vad ca acum eram mai ud ca inainte.
Sus In jos
Malton Andrew

Malton Andrew


Mesaje : 140
Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 29

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 23, 2010 12:45 am

Strâmb din nas, tușind de câteva ori la înghițirea spumei de șampon.
-La naiba, Lance! mă ridic nervos din cadă, luând un prosop din cuier și ștergându-mă pe față. Ies din baie și scot dintr-un dulap o pereche de blugi și un tricou ce păreau pe mărimea tipului. Revenind în dreptul ușei băii, i le așez în cuier, lăsând și prosopul.
-Dacă vrei să te schimbi... doar nu vei sta chiar ud din cap până în picioare...


Ultima editare efectuata de catre Malton Andrew in Mar Noi 23, 2010 12:48 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Bilbo Lance

Bilbo Lance


Mesaje : 534
Data de înscriere : 21/11/2010

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 23, 2010 12:47 am

Chicotesc cand vad cat de nervos e, oricum o meritase. Ochi pentru ochi si dinte pentru dinte.
-Nu ma asteptam sa-mi dai haine. Mersi mult. Ii spun pe un ton dulce, zambindu-i calduros.
Imi dau jos blugii, ramanand doar in boxeri care erau si eu uzi leoarca. Scap si de ei repede si apuc prosopul, incepand sa ma sterg.
Sus In jos
Malton Andrew

Malton Andrew


Mesaje : 140
Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 29

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 23, 2010 12:50 am

-Iar eu nu mă așteptam să fii astfel. îmi dau ochii peste cap, parcă încercând să-l ignor, chemându-l pe Cabo afară din baie, căci era însfârșit vremea să și mănânce ceva. Am tăiat batonul de salam în bucăți nici prea mari, nici prea mici, i le-am pus într-un bol în fața cățelului, acesta începînd să mănânce.
Sus In jos
Bilbo Lance

Bilbo Lance


Mesaje : 534
Data de înscriere : 21/11/2010

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 23, 2010 12:52 am

M-am imbracat repede cu ce mi-a dat el si am iesit din baie.
-Te-ai suparat? Il intreb ingrijorat, privindu-l din tocul usii.
Ma uit si la fata, dar imi mut repede privirea pe Andy
Sus In jos
Malton Andrew

Malton Andrew


Mesaje : 140
Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 29

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 23, 2010 12:55 am

Mă uit la el, analizându-l din câteva scurte priviri.
-Interesant stil. replic, evident făcând referință la modul cum se așează hainele mele pe el, revenind apoi cu privirea spre cățel și jucându-mă cu urechile lui, ceea ce nu părea ă-l deranja.
Sus In jos
Bilbo Lance

Bilbo Lance


Mesaje : 534
Data de înscriere : 21/11/2010

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 23, 2010 12:58 am

Stramb din gura si ma duc in fata lui, aplecandu-ma la acelasi nivel cu catelul.
-Nu te-ai suparat nu? Intreb facand ochi mari ca de catelus.
Sus In jos
Malton Andrew

Malton Andrew


Mesaje : 140
Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 29

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 23, 2010 1:00 am

Apuc cățelul de mijloc și mi-l pun în dreptul feței, zâmbind larg.
-Cabo... cred că ți-am găsit o rudă, Lance. întorc câinele cu fața spre băiat, plecându-mi și eu odată cu aceasta, capul pe o parte, zâmbind larg.
Sus In jos
Bilbo Lance

Bilbo Lance


Mesaje : 534
Data de înscriere : 21/11/2010

Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 23, 2010 1:01 am

Imi dau ochii peste cap si ma ridic in picioare, ciufulindu-l pe Andy.
-Si eu te iubesc. Spun ironic si-i fac cu ochiul, apoi ma duc langa fata, incepand sa-i analizez iarasi desenele.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Let it be - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Let it be
Sus 
Pagina 4 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Criminal Minds :: Places :: Parc-
Mergi direct la: