Criminal Minds
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


RPG ~~
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Let it be

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Malton Andrew

Malton Andrew


Mesaje : 140
Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 29

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:00 pm

-Probabil ai dreptate. dau din cam afirmativ la cele spuse de tip mai devreme, intrând în cămin fără nici o probșemă, urmândune la rândul lui și cățelul.
-Acum... dacă suntem în cămin, cu tot cu cățel. Nu ar trebuii să-i dăm și un nume? îmi îndrept privirea spre cei doi, curios deja de propunerile lor.
Sus In jos
Bilbo Lance

Bilbo Lance


Mesaje : 534
Data de înscriere : 21/11/2010

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:04 pm

Cand am auzit spusele baiatului m-am pus pe gandit. Avea dreptate, cainele merita si el un nume. Problema acum era ce nume, nu era usor sa alegi asa ceva.
-Aspen? Cabo? Khan? Am propus eu, desi numele erau ciudate.
Sus In jos
Amor N. Hilton

Amor N. Hilton


Mesaje : 176
Data de înscriere : 22/11/2010

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:09 pm

Sunt tari, spun zambindu'i usor baiatului. Da nu stiu care! adaug si dau din umeri, imbufnata asemeni copiilor mici. Nu puteam sa i le punem pe toate? intreb razand.
Sus In jos
Malton Andrew

Malton Andrew


Mesaje : 140
Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 29

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:10 pm

Îl privesc lung, așezându-mă pe o treaptă a șirului de scări ce ducea la primul etaj.
-Ou, mai ușor. Ce-ar fi să-l lăsăm pe cățel să aleagă, acum... mormăi, ducându-mi un deget sub bărbie.
-Bine cuțu, dacă îți place un nume latră de două ori, dacă nu, o singură dată, înțeles? mă adresez animalului, devenind din ce în ce mai ciudat și pentru mine, dar spre ciudat ar fii, cîinele latră de două ori.
-Asta înseamnă ca a înțeles..? Sau își bate joc de mine?
Sus In jos
Amor N. Hilton

Amor N. Hilton


Mesaje : 176
Data de înscriere : 22/11/2010

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:13 pm

Incep sa rad amuzata privindu'i cand pe caine cand pe baiat.
Cred ca a doua varianta, spun inca razandd. Privesc cainele amuzata.
Sus In jos
Bilbo Lance

Bilbo Lance


Mesaje : 534
Data de înscriere : 21/11/2010

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:13 pm

Am ridicat o spranceana cand am vazut ce fel vorbea baiatul cu cainele, dar era amuzant si dragut intr-un mod ciudat. Am inceput sa rad cand a intrat in dilema, nestiind daca cainele a inteles sau isi bate joc de el.
-Eu cred ca a inteles. Spun zambind. Nu pare asa prost!
Sus In jos
Amor N. Hilton

Amor N. Hilton


Mesaje : 176
Data de înscriere : 22/11/2010

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:16 pm

De acord cu Lance, spun abtinandu'ma sa nu rad. Andy ar trebui sa'ti vezi fata, spun de data asta razand slab in timp ce il priveam pe baiat.
Sus In jos
Malton Andrew

Malton Andrew


Mesaje : 140
Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 29

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:16 pm

Fac o moacă de copil mic, privindu-l când pe tip, când pe fată.
-Acum cred că voi vă bateți joc de mine. Unul spune aceea, altul cealaltă. Mă speriați. mă bosumflez, strâmbând din nas și privind insistent câinele ce părea că nu-și mai ia privirea de pe mine nicicum.
Sus In jos
Bilbo Lance

Bilbo Lance


Mesaje : 534
Data de înscriere : 21/11/2010

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:17 pm

Am inceput sa rad.
-Ce scump esti asa. Spun zambind dulce si ma aplec pe vine, incepand sa mangai catelul. Hai spune-i numele sa aleaga, ca sigur numai pe tine te asculta. Spun vesel.
Sus In jos
Amor N. Hilton

Amor N. Hilton


Mesaje : 176
Data de înscriere : 22/11/2010

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:18 pm

Chicotesc usor si il ciufulesc pe baiat.
Glumim si noi, nu facem misto de nimeni, spun scotandu'i limba. Zambesc cald privindu'i. Deci, ce nume ii punem?
Sus In jos
Malton Andrew

Malton Andrew


Mesaje : 140
Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 29

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:21 pm

-Mulțumesc, mulțumesc, nu aruncați cu monede, aruncați direct cardul de credit. mimez o așa zisă plecăciune în fața lui Lance, revenind la expresia mea naturală.
-Hm... să știi că nu-ți voi face eu toate turele, încearcă și tu. îl îndemn pe băiat să se „joace” cu cățelul, poate astfel apropiinduse mai mult.
Sus In jos
Amor N. Hilton

Amor N. Hilton


Mesaje : 176
Data de înscriere : 22/11/2010

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:23 pm

Andy are dreptate, spun si il privesc pe Lance zambind cald. Nu musca, adaug si ma aplec putin mangaind cainele. Zambesc larg, usor copilareste.
Sus In jos
Bilbo Lance

Bilbo Lance


Mesaje : 534
Data de înscriere : 21/11/2010

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:24 pm

Chicotesc la asa zisa plecaciune ce a facut-o. Oftez cand aud ca trebuie sa o fac eu.
-Ok. Spun si intorc catelul cu fata la mine
Ma joc mai intai putin cu urechile lui, zambind dulce.
-Deci, cutulache! Ce nume vrei? Da nu facem dupa cum a zis Andy. Pentru Aspen, latri o data. Pentru Cabo de doua ori si pentru Khan de trei ori. Zambesc
Sus In jos
Amor N. Hilton

Amor N. Hilton


Mesaje : 176
Data de înscriere : 22/11/2010

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:26 pm

Ma asez langa Andrew privindu'l amuzata.
Ok, asta va fi intradevar interesant, spun razand si imi sprijin capul in palma, asteptand.
Sus In jos
Malton Andrew

Malton Andrew


Mesaje : 140
Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 29

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:28 pm

Chicotesc usor, privindu-i pe cei doi curios. Cățelul stă câteva clipe pe gânduri și latră de două ori, dând apoi din codiță și lingându-l pe față pe Lance.
-Oh... te-a sărutat un cățel, te poți lăuda!
Sus In jos
Amor N. Hilton

Amor N. Hilton


Mesaje : 176
Data de înscriere : 22/11/2010

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:30 pm

Deci ramane Cabo, spun razand. Lance, zambeste, catelusu te iubeste, adaug si il privesc pe baiat amuzata. Imi trec mana prin parul ce inca era ud, chicotind slab.
Sus In jos
Bilbo Lance

Bilbo Lance


Mesaje : 534
Data de înscriere : 21/11/2010

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:30 pm

Am zambit fericit cand catelul a latrat de doua ori, apoi am marit ochii cand si-a trecut limba peste obrazul meu, ramanand cateva clipe incremenit, pana gand m-a trezit Andy cu replica sa.
-Yay! Spun vesel si imbratisez catelul, mirosindu-l.
Ma dezlipesc repede de el.
-Miroase urat! Trebuie sa i se faca baie si cum sta la Andy, tu esti norocosul castigator. Spun vesel. Vrei ajutor?
Sus In jos
Amor N. Hilton

Amor N. Hilton


Mesaje : 176
Data de înscriere : 22/11/2010

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:32 pm

Il privesc pe Andy zambind usor.
Te ajutam cu cea mai mare placere, spun mangaidn catelul. Zambesc copilareste cand acesta se aseaza la picioarele noastre incepand sa dea din coada.
Sus In jos
Malton Andrew

Malton Andrew


Mesaje : 140
Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 29

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:35 pm

-Rețineți; nu iau victime, doar voluntari! ridic degetul arătător în aer și îmi închid ochii, având o expresie serioasă. I-au cățelușul în brațe, simțind deja mirosul de blană udă.
-Cred că mai mult miros eu, decât el, la cât a stat în ploaie lipit de mine... murmur, schițând un zâmbet și ridicându-mă de pe treapta scării, urcând la etaj, îndreptându-mă spre camera mea.
Sus In jos
Bilbo Lance

Bilbo Lance


Mesaje : 534
Data de înscriere : 21/11/2010

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:37 pm

Ma ridic si eu in picioare, urmandu-l pe Andy spre camera lui.
-Deci azi doarme la Andy, maine doarme la mine si apoi la Amor? Intreb curios si ganditor. Si trebuie sa-i cumparam mancare maine.
Sus In jos
Amor N. Hilton

Amor N. Hilton


Mesaje : 176
Data de înscriere : 22/11/2010

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:38 pm

Urc dupa baieti, cascand usor, mai mult plictisita. Am privit holul, rugandu'ma sa nu iasa cineva dintr'o camera.
Merg eu sa iau mancare, maine dimineata, spun ajungandu'i din urma.
Sus In jos
Malton Andrew

Malton Andrew


Mesaje : 140
Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 29

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:43 pm

Îi privesc pe cei doi din urmă, oprindu-mă în dreptul ușei camerei mele și deschizând-o. Odată ce am intrat înauntru, îmi venea nici să nu-i mai las pe cei doi să intre. Peste tot erau numai foi cu desene și versuri aiurea, aruncate la nimereală.
-Mda... scuzați dezordinea. îi atenționez pe aceștea înainte de a intra în cameră, eu intrând imediat la baie și potrivind apa pentru baie.
-Căutați și voi ceva de ronțăit pentru Cabo în frigider...
Sus In jos
Amor N. Hilton

Amor N. Hilton


Mesaje : 176
Data de înscriere : 22/11/2010

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:44 pm

Merg eu, spun si ma indrept spre bucatarie cu pasi marunti. Scrii cantece? strig cand ajund la usa incaperii. Ma indrept spre frigider, deschizandu'l.
Sus In jos
Bilbo Lance

Bilbo Lance


Mesaje : 534
Data de înscriere : 21/11/2010

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:46 pm

Am pasit in camera lui, uitandu-ma la asa numita dezordine a lui.M-am asezat turceste in mijlocul camerei, incepand sa analizez fiecare foaie cu desen, pe cele cu versuri lasandu-le deoparte.
Sus In jos
Amor N. Hilton

Amor N. Hilton


Mesaje : 176
Data de înscriere : 22/11/2010

Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 11:48 pm

M'am intors in camera cu o farfurie.
E bun salamul? amuzata si ma asez langa Lance privind desenele. Iau o foaie cu versuri privind'o cu interes.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Let it be - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Let it be   Let it be - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Let it be
Sus 
Pagina 3 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Criminal Minds :: Places :: Parc-
Mergi direct la: