Criminal Minds
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


RPG ~~
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Let's see the full moon...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Amor N. Hilton

Amor N. Hilton


Mesaje : 176
Data de înscriere : 22/11/2010

Let's see the full moon... Empty
MesajSubiect: Let's see the full moon...   Let's see the full moon... Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 6:53 pm

Am iesit pe balcon privind absenta cerul negru al noptii. In mintea mi se invarteau tot felul de cuvinte si versuri, dar nu aveam dispozitia necesara pentru a le pune pe foaie. M'am asezat jos, sprijinindu'mi truupl de balustrada rece si am privit luna, ce parea mai mare in aceasta noapte.
Sus In jos
Malton Andrew

Malton Andrew


Mesaje : 140
Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 29

Let's see the full moon... Empty
MesajSubiect: Re: Let's see the full moon...   Let's see the full moon... Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 7:46 pm

Cu jacheta de piele pe braţul stâng şi cu o sticlă de suc în mâna stângă, am urcat ultimele scări ale etajului, căutându-mi telefonul prin buzunarul jachetei. Neatent, am scăpat doza de suc pe jos. Am mormăit printre dinţi câteva expresii nu prea frumoase, dând cu piciorul în doza goală de pe jos, lăsând-o într-un colţ a holului. Am privit lung tavanul holului, păşind spre balcon, dorind a mai scăpa de restul căminului.
Sus In jos
Amor N. Hilton

Amor N. Hilton


Mesaje : 176
Data de înscriere : 22/11/2010

Let's see the full moon... Empty
MesajSubiect: Re: Let's see the full moon...   Let's see the full moon... Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 8:01 pm

Am inceput sa fredonez o melodie mai veche, privind in gol cateva stele ce straluceau mai puternic. Mi'am trecut mana prin par, ciufulindu'l usor si mi'am strans picioarele la piept, lasandu'mi capul pe genunchi. am inchis cateva clipe ochii.

Admin edit: Ai citit regulamentul? Dacă da, cred că ai citit şi a patra regulă. Mai mult de un rând ! Te rog editează-ţi postul, altfel acesta va fi şters!
Sus In jos
Malton Andrew

Malton Andrew


Mesaje : 140
Data de înscriere : 22/11/2010
Varsta : 29

Let's see the full moon... Empty
MesajSubiect: Re: Let's see the full moon...   Let's see the full moon... Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 9:09 pm

Din cauza jachetei ținută aiurea mă mai trezesc și împiedicându-mă într-o mânecă a acesteia.
-La naiba. mormăi cât pentru mine, strângând-o cum trebuie și ținând-o mai atent pe parcursul pașilor ce i-am mai făcut până în dreptul balconului. Numai ce-mi ridic privirea de la jachetă și o observ pe fată. Chiar credeam că voi fi singur aici, dar se pare că nu.
Sus In jos
Amor N. Hilton

Amor N. Hilton


Mesaje : 176
Data de înscriere : 22/11/2010

Let's see the full moon... Empty
MesajSubiect: Re: Let's see the full moon...   Let's see the full moon... Icon_minitimeLun Noi 22, 2010 9:12 pm

Incetez sa cant, plictisita si totodata putin somnoroasa. Imi dau capul pe spate, cautandu'mi prin buzunarele hanoracului pachetul de tigari. Il gasesc dupa cateva minute si scot una, asezand'o usor intre buze. O aprind si trag din ea, lasand mai apoi fumul sa se imprastie in vazduh.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Let's see the full moon... Empty
MesajSubiect: Re: Let's see the full moon...   Let's see the full moon... Icon_minitime

Sus In jos
 
Let's see the full moon...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Criminal Minds :: Caminul :: Balconul-
Mergi direct la: